18.6.2017

Reflexní masáž chodidel

Jen málo lidí si uvědomuje význam a důležitost chodidel pro každodenní pohyb těla a i pro celkové zdraví a uzdravování těla. Používáním nevhodné obuvi tiskneme chodidla v módních ne často příliš pohodlných botách, dusíme je v umělých ponožkách a punčochách a nedáváme jim prostor k relaxaci a odpočinku. Dopřejte svým nohám uvolňující, relaxační a ozdravující péči v podobě odborně prováděné pedikúry a reflexních masáží.

Reflexní masáž chodidel

Naše chodidla nás spojují se zemí a doslova jsou pevným základem, který nese váhu celého těla. „Kotví“ ho a poskytují stabilitu a rovnováhu při chůzi a pohybu. A také představují dokonalý obraz, mapu celého těla. Nachází se na nich u každého člověka množství větších a menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla a orgány. Všechny orgány, žlázy a jiné části těla jsou na chodidlech rozloženy ve stejném uspořádání jako v těle. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem „tlačítek“, které když dotykem a tlakem stimulujeme, vyvoláme reakci přímo v orgánu nebo části těla, na kterou chceme působit. Chodidla jsou nesmírně citlivé, protože v nich ústí množství nervových zakončení, proto je potřebné provádět reflexní masáž vždy velice citlivě a s pozorností ke klientovi.

REFLEXNÍ TERAPIE MÁ VÝBORNÉ VÝSLEDKY

 • podporuje léčbu chronických a akutních onemocnění

 • bolesti zad, svalů, kloubů (na příklad ramena), zlepšuje motoriku

 • bolesti hlavy, migrény

 • únavový syndrom a poruchy spánku

 • zažívací potíže, úprava vylučování (prevence proti otékajícím nohám)

 • rychlejší odvádění nepříznivých látek z těla, rozpouštění krystalků kyseliny močové

 • neplodnost, gynekologické obtíže

 • poúrazové stavy, podpůrná léčba po operaci (s určitou citlivostí)


REFLEXNÍ TERAPII JE TŘEBA DĚLAT VELICE OPATRNĚ

 • po transplantaci či operaci určitého orgánu

 • při závažném onemocnění

 • vážných psychických poruchách (např. Alzheimer)

 • kožní choroby

 • otevřená rána nebo vážný kožní zánět

KDY POMÁHÁ REFLEXOLOGIE?

Správný dotyk je lék!
Reflexní masáž je účinná preventivní i léčebná metoda, která vylaďuje činnost imunitního a lymfatického systému a všech orgánů. Pomocí ní můžeme okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá.
Masáž je vhodná i tehdy, když nejde podávat léky, anebo když je organismus přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba). Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku. Vhodná je i v těhotenství, kdy je třeba velice citlivě masírovat jen určité body.
Vhodnou technikou masírování, postupným stlačováním nebo hlazením reflexní plošky, je možné přesně cíleně působit na příslušnou část těla. Posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Můžeme tak na příklad zmírnit a pravidelnou masáží až úplně odstranit bolesti zad a uvolnit krční páteř.
Také je vhodná jako prevence, neboť už při malém narušení funkce nějakého orgánu, ještě dříve než se plně projeví, reaguje reflexní ploška daného orgánu zvýšenou citlivostí. Vhodnou stimulací můžeme pomoci orgánu doplnit potřebnou energii a pomoci tělu uvést tento stav do rovnováhy. Kouzlo spočívá v tom, vědět, kde přesně ta místa jsou, v jakém pořadí a jak je správně masírovat.

Nemusíte mít strach, reflexní terapie tělu nikdy neubližuje, ale vrací ho do rovnováhy. Pomáhá navodit psychickou i fyzickou pohodu. Stimuluje nervový systém, zlepšuje průtok krve, a tak i přísun výživných látek do jednotlivých orgánů. Celý organismus harmonizuje a celkově zklidňuje.

Profesionálně a citlivě prováděná reflexní masáž chodidel je nejen velice příjemný zážitek, ale také výrazně povzbuzuje samoléčebné schopnosti Vašeho těla!

Cena za cca 45-60 minut masáže obou chodidel je 380,-Kč