18.6.2017

Reflexní masáž chodidel

Jen málo lidí si uvědomuje význam a důležitost chodidel pro každodenní pohyb těla a i pro celkové zdraví a uzdravování těla. Používáním nevhodné obuvi tiskneme chodidla v módních ne často příliš pohodlných botách, dusíme je v umělých ponožkách a punčochách a nedáváme jim prostor k relaxaci a odpočinku. Dopřejte svým nohám uvolňující, relaxační a ozdravující péči v podobě odborně prováděné pedikúry a reflexních masáží.

Reflexní masáž chodidel

Naše chodidla nás spojují se zemí a doslova jsou pevným základem, který nese váhu celého těla, „kotví“ ho a poskytují stabilitu a rovnováhu při chůzi a pohybu. A také představují dokonalý obraz, mapu celého těla. Nachází se na nich u každého člověka množství větších a menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla a orgány. Všechny orgány, žlázy a jiné části těla jsou na chodidlech rozloženy ve stejném uspořádání jako v těle. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem „tlačítek“, které když dotykem a tlakem stimulujeme, vyvoláme reakci přímo v orgánu nebo části těla, na kterou chceme působit. Chodidla jsou nesmírně citlivé, protože v nich ústí množství nervových zakončení, proto je potřebné provádět reflexní masáž vždy velice citlivě a s pozorností ke klientovi.

REFLEXNÍ TERAPIE MÁ VÝBORNÉ VÝSLEDKY

 • podporuje léčbu chronických a akutních onemocnění

 • bolesti zad, svalů, kloubů (na příklad ramena)

 • migrény

 • únavový syndrom a poruchy spánku

 • zažívací potíže

 • neplodnost, gynekologické obtíže

 • poúrazové stavy, podpůrná léčba po operaci (s určitou citlivostí)


REFLEXNÍ TERAPIE NENÍ VHODNÁ

 • po transplantaci či operaci určitého orgánu

 • při závažném onemocnění

 • vážných psychických poruchách (např. Alzheimer)

 • plíseň nohou, kožní choroby, bradavice

 • otevřená rána nebo vážný kožní zánět

KDY POMÁHÁ REFLEXOLOGIE?

Správný dotyk je lék! Reflexní masáž je účinná preventivní i léčebná metoda, která vylaďuje činnost imunitního a lymfatického systému a všech orgánů, tedy působí příznivě na celý organismus. Pomocí ní můžeme okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Je vhodná i tehdy, když je organismus přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když nejde podávat léky. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku. Vhodná je i v těhotenství, kdy je třeba velice citlivě masírovat jen určité body.
Vhodnou technikou masírování, postupným stlačováním nebo hlazením reflexní plošky, je možné příslušnou část těla cíleně léčit. Posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Můžeme tak na příklad zmírnit a pravidelnou masáží až úplně odstranit bolesti zad a uvolnit krční páteř. Také je vhodná jako prevence, neboť už při malém narušení funkce nějakého orgánu, ještě dříve než se plně projeví, reaguje reflexní ploška daného orgánu zvýšenou citlivostí. Vhodnou stimulací můžeme pomoci orgánu doplnit potřebnou energii a pomoci tělu uvést tento stav do rovnováhy. Kouzlo spočívá v tom, vědět, kde přesně ta místa jsou, v jakém pořadí a jak je správně stimulovat.

Nemusíte mít strach, reflexní terapie tělu nikdy neubližuje, naopak pomáhá navodit psychickou pohodu, harmonizuje celý organismus, uvolňuje energetické dráhy v těle a celkově zklidňuje. Profesionálně a citlivě prováděná reflexní masáž chodidel velice výrazně povzbuzuje samoléčebné schopnosti Vašeho organismu!

 

 

Cena za cca 45 minut masáže obou chodidel je 380,-Kč.