15.6.2017

Manikúra

Lidská ruka je bezpochyby nejúžasnější lidský orgán a zároveň nejdokonalejší nástroj, který lze v přírodě najít. Skládá se z 29 kostí, které jsou připojeny ke 123 šlachám. 29 hlavních kloubů a 35 svalů se stará o její hybnost. Celý tento dokonalý systém zásobuje 30 tepen a kontroluje 48 nervů.

Péče o ruce

Svou schopností dotýkat se a uchopit i malé předměty je lidská ruka jedinečný instrument, kterým se člověk odlišuje od všech zvířat. Již od pravěku uctívali lidé své ruce za symbol s magickým a náboženským významem. Od nejstarších figurálních obrazů až po moderní umění symbolizují ruce božské a lidské činy, moc, tvořivost a inteligenci. Aristoteles zastával názor, že „Člověk byl obdařen rukama, protože je nejchytřejší.“ a nazval lidskou ruku „Nástrojem nástrojů“.

Ruce jsou naší vizitkou. Nehty jsou estetickou záležitostí především u žen. Nehet je tvořen převážně keratinem. Zdravý nehet naroste za měsíc přibližně o 0,3 cm. Roste rychleji v létě než v zimě a na příklad na prostředníčku roste rychleji než na palci. Tvar a vzhled nehtu mohou také signalizovat zdravotní problémy. Různé deformace, poruchy a nepravidelnosti nehtu jsou většinou důsledkem nemoci či poranění. Na stavu nehtů se také odráží pravidelná péče a složení stravy. Nejsou-li nehty v pořádku, například jsou-li měkké a křehké či s bílými flíčky, mají nedostatek vitamínů, vápníku a zinku. Pro zlepšení stavu nehtů je dobré dodržovat pitný režim, doplnit zinek a vitamíny skupiny A, B i C.

 

Stejně jako chodidla jsou ruce zrcadlem našeho těla. Je možné na nich podobně jako na noze či uších najít reflexní zóny. Reflexní bod je bod, pod kterým se nachází periferní nervy spojené s centrálním nervovým systémem. Tyto body jsou zároveň prostřednictvím nervových reflexů propojeny s určitými orgány a částmi těla. Proto je možné kontrolovaným tlakem na reflexní bod korigovat energetickou nerovnováhu v lidském organismu, která bývá zdrojem různých bolestivých stavů.

Pravidelné masírování reflexních bodů zvyšuje přívod krve do orgánů, zlepšuje funkci orgánů a tím zmírňuje příznaky nemocí, pomáhá uvolnit a zmírnit projevy úzkosti a zbavit se bolesti v těle. Pravidelná masáž rukou probouzí centrální nervový systém, posiluje imunitní systém a mízní oběh, zlepšuje obranyschopnost organismu, snižuje stres a nervozitu. Dokonce i vědecké výzkumy prokázaly ozdravné účinky reflexologie (masáž se stlačováním určitých = reflexních bodů).

Je dobré starat se o své ruce a dodávat jim potřebnou výživu a uvolňující relaxační péči, protože se každodenně o nás starají. A je i příjemné, když někomu podáte svou ruku, či pohladíte milovaného člověka a Vaše ruka je hebká s krásně upravenými nehty. I proto se v našem Salonu specializujeme na výživovou a regenerační přírodní SPA manikúru včetně reflexních masáží, které mohou pomoci celému Vašemu tělu.