15.6.2017

Manikúra

Lidská ruka je bezpochyby nejúžasnější lidský orgán a zároveň nejdokonalejší nástroj, který lze v přírodě najít. Skládá se z 29 kostí, které jsou připojeny ke 123 šlachám. 29 hlavních kloubů a 35 svalů se stará o její hybnost. Celý tento dokonalý systém zásobuje 30 tepen a kontroluje 48 nervů.

Péče o ruce

Svou schopností dotýkat se a uchopit i malé předměty je lidská ruka jedinečný instrument, kterým se člověk odlišuje od všech zvířat. Již od pravěku uctívali lidé své ruce za symbol s magickým a náboženským významem. Ruce jsou považovány za symbol božských a lidských činů. A také jsou naší vizitkou. Upravené nehty a ruce je nejen estetická záležitost, ale i vizitka péče o sebe, a to nejen u žen, ale i mužů.

Je dobré starat se o své ruce a dodávat jim potřebnou výživu a uvolňující relaxační péči, protože se každodenně o nás starají. A je i příjemné, když někomu podáte svou ruku, či pohladíte milovaného člověka a Vaše ruka je hebká s krásně upravenými nehty.

Tvar a vzhled nehtu mohou odrážet i zdravotní problémy. Různé deformace, poruchy a nepravidelnosti nehtu jsou většinou důsledkem nemoci či poranění. Na stavu nehtů se také odráží pravidelná péče a složení stravy. Nejsou-li nehty v pořádku, na příklad jsou-li měkké a křehké či s bílými flíčky, mají nedostatek vitamínů a vápníku a zinku.

Stejně jako chodidla jsou ruce zrcadlem našeho těla. Je možné na nich podobně jako na noze či uších najít reflexní zóny. Reflexní bod je bod, pod kterým se nachází periferní nervy spojené s centrálním nervovým systémem. Tyto body jsou zároveň prostřednictvím nervových reflexů propojeny s určitými orgány a částmi těla. Proto je možné kontrolovaným tlakem na reflexní bod korigovat energetickou nerovnováhu v lidském organismu, která bývá zdrojem různých bolestivých stavů.

Pravidelné masírování reflexních bodů zvyšuje přívod krve do orgánů, zlepšuje funkci orgánů, a tím zmírňuje příznaky nemocí, pomáhá uvolnit a zmírnit projevy úzkosti a zbavit se bolesti v těle. Pravidelná masáž rukou probouzí centrální nervový systém, posiluje imunitní systém a mízní oběh, zlepšuje obranyschopnost organismu, snižuje stres a nervozitu.

V salonu se postarám o to, aby Vaše nehty, pokožka a ruce dostaly po všech stránkách odbornou, příjemnou a regenerační péči. Abyste si odpočinuli a nechali se rozmazlovat a odcházeli vždy s krásně upravenýma rukama.